Kako organizirati svojo kuhinjo? 1. del | Pohištvo Il Ambienti

Kako organizirati svojo kuhinjo? 1. del

Registriran

5 let 4 meseci
Normal 0 21 false false false SL X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4

Pa gremo po vrsti.

1. Naj vaša kuhinja ne bo odlagališče

Vsi vemo, kako to gre. En aparat, pa drugi, pa kruhomat, pa sekljalnik, blender, palični mešalnik, pa trije jedilni servisi, uporabljate seveda samo enega – in šele začeli smo naštevati. Povprečna kuhinja zagotovo hrani vsaj pet majhnih kuhinjskih gadgetov, ki jih uporabljate enkrat na leto ali pa še to ne. In potem se čudite, da ni prostora? Prvi korak pri organiziranju kuhinje je, da se brezkompromisno znebite vseh odvečnih aparatov in pripomočkov, ki jih ne uporabljate, jemljejo pa vam dragocen prostor, ki ga v kuhinji ni nikoli dovolj. Podarite jih prijateljem, sosedom, dobrodelnim organizacijam ali prodajte.

2. Zamenjajte ali znebite se stvari, ki ne delujejo ali so poškodovane

V vsaki kuhinji se zagotovo najde kakšna opraskana ponev, ki jo hranite za vsak slučaj, saj veste, mogoče bo kdaj prišla prav … stran z njo! Znebite se vseh pokvarjenih naprav, ki jih niste popravili v zadnjih nekaj mesecih, saj to pomeni, da jih ne potrebujete oz. kupite nove, če veste, da brez njih vseeno ne bo šlo. Vzemite si čas in popravite malenkosti, ki vas vedno jezijo med kuhanjem (recimo razrahljani ročaji kuhinjskih elementov ali ponev, odtok, ki slabo požira …).


Ne spreglejte vrhunske kuhinje Nobilia

3. Stvari, ki jih redno uporabljate, si postavite v doseg rok

Ker kuhamo in pečemo običajno na isti način, vedno uporabljamo iste pripomočke. Nikar jih vsakič ne zrinite nekam na najvišjo polico, ampak si naredite prostor v enostavno dosegljivi omari samo zanje. Posledično premaknite aparate, ki jih redko uporabljate na višje police ali še bolje, v garažo ali na podstrešje. To še posebej velja za sezonske naprave, recimo namizni žar, aparat za pripravo sladoleda ipd. Naj vaša kuhinja zadiha!

4. Pospravite kuhinjski pult

Pospravljen kuhinjski pult je najpomembnejši člen organizirane kuhinje. Minimalizirajte število predmetov na njem, saj je pult treba redno čistiti, nenehno prelaganje predmetov pa je zamudno.   

5. Naredite seznam manjkajočih stvari

Med pospravljanjem si na listek zapisujte, česa vam je zmanjkalo. Gobice, vrečke za smeti, morda kakšen rezervni del za razna popravila? Sproti si zapisujte, da ne boste česa pozabili.

6. Izberite prostor za pomemben (in manj pomemben) papir

Neplačani in tudi plačani račun, časopisi, reklame .. vse to se zelo običajno zbira nekje po kuhinji in dela gnečo. Predlagamo vam, da enkrat za vselej določite prostor, kam boste ves ta papir odlagali – na za to namenjen prostor v kuhinji (recimo en predal) ali ga preselite v drug del stanovanja.

/* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Table Normal"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-qformat:yes; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin-top:0cm; mso-para-margin-right:0cm; mso-para-margin-bottom:10.0pt; mso-para-margin-left:0cm; line-height:115%; mso-pagination:widow-orphan; font-size:11.0pt; font-family:"Calibri","sans-serif"; mso-ascii-font-family:Calibri; mso-ascii-theme-font:minor-latin; mso-fareast-font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-theme-font:minor-fareast; mso-hansi-font-family:Calibri; mso-hansi-theme-font:minor-latin;}
Category